تبلیغات
. - روزنامه دولت با مافیای اقتصادی چه رابطه ای دارد؟
.

می نویسم تا بگویم آن چه ناگفتنی است.

روزنامه دولت با مافیای اقتصادی چه رابطه ای دارد؟

سه شنبه 20 تیر 1391

روزنامه دولت با مافیای اقتصادی چه رابطه ای دارد؟

حسین شریعتمداری نماینده ولی فقیه در روزنامه کیهان در یادداشت امروز خود در این روزنامه با عنوان "شاهد از غیب نرسید"، ضمن اشاره به هتاکی روزنامه ایران و افشاگری های کیهان نوشت:...به گزارش صراط ، حسین شریعتمداری نماینده ولی فقیه در روزنامه کیهان در یادداشت امروز خود در این روزنامه با عنوان "شاهد از غیب نرسید"، ضمن اشاره به هتاکی روزنامه ایران و افشاگری های کیهان نوشت:
روز شنبه همین هفته طی یادداشتی در كیهان و با عنوان «مانور موش ها » ضمن ابراز امیدواری از تصمیم قابل تقدیر
- و البته دیرهنگام- سران محترم سه قوه برای مقابله جدی با پدیده گرانی، به نفوذ غریبه ها در لایه های میانی برخی از مراكز تصمیم ساز و سیاست پرداز نظام و نقش تخریبی آنها نیز اشاره شده بود. در یادداشت كیهان آمده بود؛ این طیف كه تعداد آنها بسیار اندك و كم شمار نیز هست، با مافیای اقتصادی رابطه ای دوسویه دارند و در مقابل سهمی كه از كلان سرمایه داران دریافت می كنند، زمینه و رانت مورد نیاز آنان برای غارتگری را - معمولاً دور از چشم مسئولان بالادستی- فراهم می آورند. اما، نقش نفوذی ها در همین نقطه پایان نمی پذیرد، بلكه شماری از آنان را می توان آدرس داد كه انگیزه ای فراتر از اینگونه دزدی یا «دله دزدی»ها دارند! این عده قبل از آن كه به سوء استفاده های مالی و مادی نظر داشته باشند، اخلال در چرخه اقتصادی كشور را دنبال می كنند و برای خروجی و پی آمد تلخ این اخلال كه گرانی و سختی معیشت مردم است، دندان طمع تیز كرده اند. طیف مورد اشاره از این طریق- و به زعم خود- در پی آن است كه از یكسو در افكار عمومی ناهنجاری های ناشی از اخلال در چرخه اقتصادی كشور را به حساب كارآمدی! تحریم ها كه به شدت مورد نیاز آمریكا و متحدانش است، بنویسد و از سوی دیگر خنجر یك جریان سیاسی را كه تشنه مذاكره و رابطه با آمریكاست، برای فرو بردن به پهلوی ملت تیز كند!
در یادداشت روز شنبه كیهان بعد از تأكید بر قابل مهار بودن گرانی های اخیر، به عنوان شاهد مثال كه تنها یك نمونه از دهها نمونه مشابه دیگر است، آمده بود؛ «مثلاً - و فقط مثلاً- چرا در پی گیری یكی از علت های گرانی گوشت مرغ به این ماجرا توجه نمی شود كه فلان كشتی حامل محموله مورد نیاز مرغداری ها نزدیك به 7 ماه در سواحل كشورمان روی آب بوده است؟ و آقایان «م» و «الف»، دو سرمایه دار كلان كه با «گشاده دستی برخی از مسئولان میانی، انحصار واردات این كالا را برعهده دارند، تخلیه محموله كشتی را با انگیزه فروش گرانتر تا 7 ماه به تأخیر انداخته اند؟!...»
همانگونه كه ملاحظه می شود، فقط به یك نمونه، آنهم با ذكر حرف اول از نام دو سرمایه دار كلان و دست اندركار ماجرا اشاره شده بود. و در متن یادداشت نیز نام هیچ دستگاهی از مراكز و كانون های نظام و یا گروه و جریان خاصی به میان نیامده بود. بنابراین به روال طبیعی و منطقی هیچیك از دستگاهها و مراكز و یا گروهها و جریانات سیاسی نباید خود را مخاطب اقدام زشت و پلشتی بدانند كه در یادداشت كیهان به آن اشاره شده بود. اما فردای آن روز- یكشنبه 18 تیر ماه- روزنامه ایران ، ارگان رسمی و تابلودار دولت محترم با چاپ یادداشتی به بهانه طنز كه تنها بخش طنزآلود آن، سراسیمگی و عصبانیت دست اندركاران روزنامه ایران بود، كیهان را به باد فحاشی و اهانت گرفت كه متن كامل آن بدون كم و كاست از نظر خوانندگان گرامی می گذرد؛
تحلیل خرزوخان از پشت پرده گرانی ها
به رغم تذكرات جدی محققان و پزشكان مبنی بر عدم مصرف دخانیات، متأسفانه جناب خرزوخان قصد نداره عادت بد سیگار كشیدن رو ترك كنه و همین باعث بروز توهمات جدی در مخیله ایشون شده. البته ایشان اعلام كرده: هر چی می كشم از دست احمدی نژاد و مشایی است! ایشان تا حالا چند بار داستان های تخیلی و آموزنده ای برای بچه ها نوشته كه به صورت روزانه تو كیهان بچه ها چاپ می شه! ضمناً چون ایشان اكثر اوقات در فضا و كیهان به سر می برد! پیشنهاد انتقال ایشان به منظومه كیهانی در دست بررسی است! نامبرده كه مسئولیت سنگین گزینش مردم ایران و جهان را برعهده دارد، در جدیدترین نتایج بررسی صلاحیت ها و گزینش مردم جهان اعلام كرد: مردم جهان و ایران چند دسته اند: یك دسته مزدور آمریكا و انگلیس هستند، یك عده ای در آینده مزدور انگلیس و آمریكا می شوند و یك عده هم احتمال زیاد می رود كه مزدور آمریكا و انگلیس شوند! وی خود را جزو دسته چهارم خواند كه وظیفه افشای چهره كثیف و نفاق انگیز مزدوران را برعهده دارد! وی در تحلیل منطقی و خواندنی گرانی های اخیر نوشت: براساس اسناد موجود در زیر بالشتم، علت اصلی گرانی های اخیر، بالا رفتن قیمت ها بوده است! وی ضمن چپاندن زوركی جریان زبان بسته انحرافی در تحلیل خود گفت: جریان انحرافی قصد دارد با گران كردن قیمت مرغ، مردم را به سمت خوردن گوشت كوسه سوق دهد! رمان نویس منظومه كیهانی ضمن تشكر از روشنگری های 2 سال اخیر خود در مورد جریان مخوف! انحرافی افزود: من حتی جریان انحرافی را عامل زمین خواری حلال! برخی دوستان عزیزم می دانم!
وی ادامه داد: متأسفانه دولت قصد داره با افزایش قیمت مرغ و سایر اقلام، این اجناس رو تو انبار قایم كنه و در انتخابات بعدی به هر كسی كه بهشون رأی بده! یك عدد مرغ و یه گونی برنج بده! اسنادش محرمانه است.
ما از روزنامه ایران و برخی نفوذی های خزیده در آن نه گلایه ای داریم و نه انتظاری ولی ماجرای یاد شده را برای مسئولان محترم نظام و مخصوصا دولتمردان گرامی حاوی نكات درخور توجه فراوانی می دانیم كه از آن میان به چند نكته اشاره و بسنده می كنیم.
1- كیهان از آن دو كلان سرمایه دار، نامی به میان نیاورده بود و تنها به یك نمونه از ده ها نمونه فساد اقتصادی كه در افزایش قیمت ها و گرانی لگام گسیخته این روزها نقش موثری داشته و دارد اشاره كرده بود. بنابراین جای این سؤال است كه روزنامه ارگان رسمی دولت، چرا و به چه علت، خود را مخاطب آن تلقی كرده است و با كلان سرمایه داران و مافیای اقتصادی چه رابطه ای دارد كه دفاع تمام قد از آنان را وظیفه خود می داند؟!
2- آیا دفاع سراسیمه و آمیخته به اضطراب و نگرانی روزنامه ایران از اقدام ناجوانمردانه كلان سرمایه داران برای افزایش قیمت ها به نمایندگی از دولت محترم صورت گرفته است؟ اگر پاسخ منفی است- كه انشاءالله باشد- چرا هیچیك از دولتمردان محترم، حمایت بی پرده روزنامه ایران
- یعنی ارگان رسمی دولت- از مافیای اقتصادی و دفاع تمام قد از تلاش این مافیا برای افزایش لگام گسیخته قیمت ها را تكذیب نكرده و خود را از آن مبرّا ندانسته اند؟! مخصوصا آن كه بارها دیده شده دولت محترم یك انتقاد جزیی از یك شخص معمولی را تاب نیاورده و بی پاسخ نگذاشته و یا اظهارات فلان دولتمرد رده چندم را كه با نظر ریاست محترم جمهوری ناهمخوان بوده است نفی كرده و در مواردی دولتمرد مزبور را از كار بركنار كرده است! آیا دولت محترم متهم شدن خود به حمایت از مافیای اقتصادی و دفاع از گرانی های اخیر را تهمت ناروا تلقی نمی كند؟!
3- دولت محترم كه در كنار شماری از انتقادات جدی، خدمات ارزنده و تلاش بی وقفه اش بر كسی پوشیده نیست بارها در پاسخ به علت گرانی های اخیر و برخی ناهنجاری های اقتصادی، از افراد و جریانات مرموزی یاد كرده است كه در كار دولت سنگ اندازی می كنند. آیا مافیای شناخته شده اقتصادی و تلاش آن برای افزایش قیمت ها در فهرست این سنگ اندازها و موانع قرار ندارند؟! اگر پاسخ مثبت است- كه نمی تواند منفی باشد- چرا دولت محترم مبارزه با سنگ اندازها و عقبه مافیای اقتصادی را از ارگان رسمی و تابلودار خود شروع نمی كند؟!
4- در یادداشت كیهان از میان ده ها كلان سرمایه دار وابسته به مافیای اقتصادی، تنها به نام دو تن از آنها و فقط بخشی از فساد اقتصادی آنان اشاره شده بود و سؤال این است كه اگر خبركیهان را نادرست می دانند، چرا آن را تكذیب نمی كنند؟! و به جای تكذیب خبر
- كه می دانند و می دانیم قابل تكذیب نیست- به فحاشی و از آن بدتر به حمایت از آنها روی می آورند؟!
5- مگر وظیفه دستگاه قضایی، شناسایی مجرمان و تعقیب قضایی آنان نیست و مگر ریاست محترم قوه قضائیه یكی از اعضای سه قوه در نشست های اخیر برای مقابله جدی با گرانی نمی باشند؟ بنابراین باید پرسید، كه چرا بعد از یادداشت كیهان و معرفی- لااقل- دو تن از این مفسدان و اشاره به اقدام ناجوانمردانه آنان برای افزایش قیمت ها، دستگاه محترم قضایی كمترین اقدامی برای پی گیری ماجرا انجام نداده و از كنار آن با بی توجهی غیرقابل توجیه عبور كرده است؟! این در حالی است كه قوه محترم قضائیه كمتر پرسشی را كه نشانه كم كاری و كم توجهی این قوه در انجام وظایف خود باشد، بی پاسخ می گذارد؟!
6- انتقادی كه در بند 5 آمده است، بی كم و كاست متوجه ریاست محترم مجلس شورای اسلامی نیز هست. مگر «نظارت» یكی از وظایف قانونی و تعریف شده مجلس نیست؟ بنابراین بی توجهی ریاست و نمایندگان محترم مجلس در قبال ماجرای یاد شده چگونه قابل توجیه است؟ مخصوصا آن كه مجلس محترم، كمترین بی توجهی دولت نسبت به مصوبات مجلس را با بوق و كرنا در رسانه ها می دمد و شعار «وا قانونا»! سر می دهد.
7- و بالاخره، وظیفه خود می دانیم كه بار دیگر عزم راسخ و اعلام شده سران محترم سه قوه برای مقابله با گرانی را پاس بداریم و مخصوصا بر این نكته تاكید كنیم جناب آقای احمدی نژاد، رئیس جمهور محترم كشورمان كه بسیاری از طرح ها و پروژه های سنگین نظیر هدفمندی یارانه ها را با پشتكار مثال زدنی پیش برده اند، در این عرصه نیز می توانند پیروز میدان باشند و البته این انتظار از ایشان نیز در میان است كه بدون كمترین ملاحظه اجازه سوءاستفاده از نام و جایگاه خود را به هیچكس ندهند.


 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر


فهرست وبلاگ
طبقه بندی
آرشیو
نویسندگان
پیوندها
آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
جستجو
آخرین پستها
اَبر برچسبها